הישגים

ההישגים שלנו
ירושלים היא פסיפס של קהילות מגוונות, ואנחנו נמשיך לפעול כדי שכל אחת מהן תוכל לבנות עתיד של שגשוג ואיכות חיים בעיר.
הורים, סטודנטים וצעירים, קשישים וציבורים רחבים בירושלים נאנקים תחת הנטל הכלכלי. כדי להקל עליהם נאבקנו נגד עליית מחירי הארנונה, השגנו הנחה אוטומטית למשרתי מילואים פעילים והצלחנו להוזיל את קייטנות אוגוסט במאות שקלים.
לכל ירושלמי נמאס מהפקקים בכל מקום, ומהחיבוריות הנמוכה בין מקום למקום. לכן הגדלנו את כמות ותדירות האוטובוסים, הצלחנו לתרום לסיום מונופול אגד והכנסת מפעילים נוספים, ופעלנו לקידום פתרונות תחבורה ציבורית בסופ"ש. יש לנו אסטרטגיה מקיפה להקלה בפקקים ולעידוד פיתוח של תשתיות תחב"צ.
עיר הבירה של ישראל חייבת להיות עיר ממשל עם כלכלה יציבה וחזקה, משרות מתקדמות וחדשנות מתפרצת. בזכות המאבק למעבר "כאן" תאגיד השידור הציבורי ורשות החדשנות יצרנו מאות משרות חדשות, אנחנו לא מפסיקים לדרוש את המעבר המיידי של כל היחידות הממשלתיות לירושלים כפי שמחייבת החלטת הממשלה בנושא ונאבקנו כדי להפחית את אגרות השילוט ולהקל על העסקים הקטנים בקופת הקורונה.
בעיר שבקרוב יהיו בה יותר ממיליון תושבים – חייבים למצוא פתרונות דיור ברי-קיימא שמשמרים איכות חיים גבוהה. הובלנו מאבק לבניית שכונה חדשה בעטרות, קידמנו יוזמות לדיור מוזל להשכרה והפצנו חוזה שכירות בסיסי והוגן שכל שוכר או משכיר ירושלמי יכול להשתמש בו. אנחנו מאמינים בהתחדשות עירונית שפויה עם התחשבות בתושבים, בתשתיות ובאוצרות הטבע – בלי לפגוע באיכות החיים.

ערימות של זבל – לא בעיר שלנו! הובלנו את הכנסת פחי המחזור הכתומים בעיר, הצלחנו לשנות את תוכנית רכס לבן כדי להקטין את הפגיעה במעיינות ובאתר הטבע, נאבקנו נגד כריתת עצים ללא היתר ומנענו פגיעה ב-700 עצים בגן סאקר.

אנחנו מאמינים בדור העתיד של ירושלים, דור מעורב, יצרני ומשכיל. נאבקנו לשמירה על מוסדות החינוך הממלכתיים בעיר, הרחבנו את מיזם קייטנות אוגוסט לילדי שפה וחינוך מיוחד, פתחנו גנים אלרגניים בשכונות כמו גילה, הר חומה ובית הכרם ונאבקנו להשוואת תקציבים בחופשות בין נוער חרדי לבין נוער הציבור הכללי והערבי.
ירושלים היא מוקד תרבות תוסס עם מעמד יצירתי שאין בשום מקום אחר בעולם. הצלחנו להכפיל את תקציב התרבות העירוני, ליזום פסטיבלי תרבות בשכונות העיר, להפוך את מחנה יהודה למוקד בילוי ומסחר שוקק וגם הצלנו את קולנוע סמדר המיתולוגי מסגירה.
ירושלים היא של כולם, ואנחנו מאמינים בדרך של חיבורים וגשרים עבור עתיד ציוני, ממלכתי ומשגשג לעיר. הובלנו מאבק בלתי מתפשר נגד השחתת שלטי נשים ונגד הדרת נשים במרחב הציבורי, מנענו סגירת גני ילדים ממלכתיים ברמות, ברסקו ובפסגת זאב ונאבקנו בסגירת בתי קפה בפארקים הציבוריים בשבת תוך מתן העצמאות לכל יזם כיצד לפעול בסופ"שים.