תושבי ירושלים היקרים.

אני מתכבד להציג בפניכם את "תוכנית ברקוביץ – 2018-2028: תוכנית העשור לצמיחת ירושלים",  יעדי העבודה המרכזיים של עיריית ירושלים לעשור הבא בהובלתי כראש עיר.

לראייתנו, ארבעה וקטורים משמעותיים נדרשים לעמוד בבסיס צמיחתה של ירושלים בעשור הקרוב, כעיר ציונית, צומחת ומשגשגת. וקטור הפיתוח הכלכלי- היצירתי והאורבני, להפיכתה של ירושלים לעיר עם חוסן כלכלי-חברתי; וקטור הדיור- להגדלת היצע הדיור בר ההשגה; וקטור האינטרסים הפשוטים והיומיומיים של התושבים – מתן שירות מוניציפאלי באיכות הגבוהה ביותר לתושבי העיר, ועם מהפכה ברמת הניקיון והטיפוח הסביבתי בתור התחלה; וקטור החיים המשותפים- לפיו לכל אוכלוסייה בעיר מגיע מקום ומענה שלם לצרכיה, תוך כיבוד העקרון הבסיסי של חיה ותן לחיות .

קווי מדיניות אלו מנחים את תוכניות העבודה המצויות לפניכם הנוגעות לכל תחומי החיים העירוניים והאחריות המוניציפלית: תברואה, דיור, תעסוקה, תחבורה, חינוך, תרבות ועוד. התוכנית שאנו מציעים מפרטת צעדים לשיפור ופיתוח כל אחד מהתחומים, תוך שהיא מצטיינת בראיית רוחב סינרגית שמשכללת יחדיו את המהלכים הגדולים והקטנים לחזון כולל.

התוכניות כוללות לא רק את המטרות והיעדים העומדים לנגד ענינו, אלא גם את הכלים ודרכי הפעולה שישמשו אותי על מנת לעמוד בהם כראש העיר.

אין בתוכנית זו כדי למצות את החזון ומצע המדיניות המלא של תנועת התעוררות לירושלים. אולם, יש בה כדי להעמיד את קווי הפעולה המרכזיים והחיוניים ביותר לשגשוגה של העיר, מכל בחינה אפשרית. עם ראשית כהונתי, וכבר במסגרת מאה הימים הראשונים, ימונו צוותים מקצועיים שתפקידם יהיה להתוות את הדרך המקצועית והמדויקת ביותר להגשמתה באופן מיטבי, תוך קביעת יעדים ברורים ואבני דרך לבחינת התקדמות ישימה.

אני מודה לכל צוותי התוכן בתנועת התעוררות ולצוות תוכניות העבודה, העוסקים הרבים במלאכה שתוצריה מונחים כאן לפניכם. לכל אותם אלו שעשו עימי חודשים ארוכים במהלך העבודה על תוכנית זו- לילות כימים, במחקר יסודי, בלימוד מעמיק, בוויכוחים חוצבים, והכל במטרה ליצור לירושלים עתיד טוב יותר, כי קודם כל – ירושלים.

שלכם,

עופר ברקוביץ

שתף

תוכנית ברקוביץ

תוכנית ברקוביץ להורדה

לקבלת התוכנית בדואר השאר פרטים

סגירת תפריט